2009 Treffbilder Oppdal
Se bildene fra Oppdaltreffet
Reidar Tangvik
Johan Hoås
Stein Hagesveen
Admiral Blitz Orkester
Håper alle hadde et fint treff på Oppdal.
2009 Vinnere på Oppdal
Publikumsfavoritten var Terje Kvam Commodore B GS/E 1977 - bla videre for å se bilder.
Klasse 1 Førkrigs til og med 1939.
Nr.1 Hans Myhre Super Six 1937
Nr.2 T.Mølmen, Maskinagentur Puppchen 1913
Nr.2 T.Mølmen, Maskinagentur Puppchen 1913
Klasse 2 Fra 1940 til 1952.
Nr.1 Leif Bergner Olympia 1951
Nr.2 Harald Haltvik Kapitän 1952
Klasse 3 1953 - 1957 Olympia Rekord
Nr.1 Henning Normann Rekord Olympia 1957
Nr.2 Johan Hoaas Rekord Olympia 1954
Nr.3 Sønni Dørdal Olympia 1952
Klasse 4 K.A.D.
Nr.1 Arne Bjarne Savland Diplomat B 1975
Nr.2 Klaus Otto Klausen Kapitän 1957
Nr.3 Johan Steen Admiral 1969
Klasse 5 Kadett A/B Olympia A.
Nr.1 Erik Svartbekk Kadett B coupe 1969
Nr.2 Morten Skagen Kadett B 1973
Nr.3 Reidar Tangvik Kadett B 1972
Klasse 6 Olympia- Rekord PI og PII
Nr.1 Bjarte Nordnes Rekord PI 1960
Nr.2 Kåre Svartbekk Rekord coupe PII 1962
Nr.3 Jan Erik Molde Rekord coupe PII 1962
Klasse 7 Rekord A/B/C.
Nr.1 Inge Bertelsen Rekord Sprint coupe 1969
Nr.2 Terje Danielsen Rekord C 1971
Nr.3 Per Christian Lindal Rekord C coupe 1967
Klasse 8 Commodore A/B/C.
Nr.1 Jack Wilden Commodore A GS 1970
Nr.2 Terje Kvam Commodore B GS/E 1977
Nr.3 Torstein Wallace Commodore C 1982
Klasse 9 GT.
Nr.1 Tor Grefstad GT 1900 1971
Nr.2 Morten Husdal GT 1900 1970
Nr.3 Roar Mårvik GT/J 1900 1972
Klasse 10 Blits.
Nr.1 Leif Bergner Blits 1951
Klasse 11 Andre nyttekjøretøyer.
Nr.1 Geir Dybdal Kapitän ambulanse 1962
Nr.2 (Wiktor) Werner Jensen Kapitän drosje 1954
Klasse 12 Kadett C, Rekord D, Ascona/Manta A.
Nr.1 Svenn Oskar Vanderås Manta A turbo 1975
Nr.2 Thomas Flatnes Rekord D coupe 1977
Nr.3 Knut Eidsvik Manta A 1973
Klasse 13 Ascona/Manta B Rekord E.
Nr.1 Arild Trovåg Ascona B 1978
Nr.2 Jan-Tore Ingebriktsen Manta B berlinetta 1977
Nr.3 Gunnleif Myhre Rekord E 1986
Nr.3 Tore Bang Manta B 1980
Klasse 14 Kadett D/E, Corsa A, Ascona C.
Nr.1 Bjørn Nordseth Corsa A 1984
Klasse 15 Senator A/B,og Monza.
Nr.1 Rune Fredriksen Senator B 1991
Nr.2 Tommy Kallekleiv Senator A 1986
Nr.3 Kåre Ringen Monza 1985
Nr.3 Ove Mæle Senator B 1989
Klasse 16 Omega A/B/C, Vectra A/B/C, Signum og Insigna.
Nr.1 Harald Brådli Omega C 3.2 2002
Nr.2 Lars A. Karlson Omega EVO 500 1990
Nr.3 Bente Svartbekk Vectra B 2000
Klasse 17 Astra, Corsa B/C, Agila, Meriva, Zafira, Sintra.
Nr.1 Knut Knutsen Astra G Bertone 2000
Nr.2 Åge Sjømo Astra H OPC 2007
Nr.3 Bjørn Nordseth Astra G Bertone cab. 2002
Klasse 20 Ombygde biler 30 år og eldre.
Nr.1 Ole Jan Alfredsen Rekord C caravan 4,0 1972
Nr.2 Roger Smikkerud Rekord B coupe 1966
Klasse 21 Ombygde biler 30 år og nyere.
Nr.1 Jørn Dalby Commodore C 1981
Klasse 22 Eldste bil.
T.Mølmen, Maskinagentur Puppchen 1913
Klasse 23 Lengste kjørte distanse.
Kåre Spødervold ca 700 km.
Klasse 24 Uheldigste deltaker.
Bjørn Inge Apalnes
Klasse 25 Beste ikke-bil.
Nr.1 Svenn Oskar Vanderås Motoclub 500S 1929
Nr.2 Heidi Skogen Sykkel Russelsheim 1926
Nr.2 Svenn Oskar Vanderås Sykkel Flitzer 1929
Klasse 26 Beste tidsriktige ekvipasje.
Nr.1 (Wiktor) Werner Jensen, Drosjesjåfør
Klasse 27 Restaureringspris.
Nr.1 Tore-André Hansen Sykkel ZR3
2009 Treffet
Treffet i 2009 ble arrangert av avd. Trøndelag. Treffet ble holdt på Halsetløkka Camping på Oppdal, samme sted som i 2005. Været var om mulig enda bedre enn under treffet i Stavanger i 2008.