LANDSTREFF BERGEN 2026

Publisert av Roar Røssing den 03.11.25. Oppdatert 10.04.26.

Opelregisterets landstreff Bergen 2026

 

24. – 28. Juni 2026

 

Hei Opelregister medlemmer !.

 

Treffkomiteen har jobbet jevnt igjennom vinteren og er godt i rute til årets Opelregister landstreff i Bergen. Treffet blir på Eikås Motorsportsenter, Haukås ca. 15km nord for Bergen sentrum. For info om plassen, se nmkbergen.no.

 

Påmelding til årets landstreff åpnet tirsdag 7 april. Link til denne påmeldingen finner du på Opelregisteret.no under artikkelen «Påmelding landstreff Bergen 2026». Les spørsmålene på påmeldingen nøye og sørg for at Opel objektet ditt kommer i riktig klasse.

 

Påmeldingsfrist: 7. juni 2026 !.

 

Påmelding etter denne dato er mulig, men skjer da kun direkte til Sindre Raa 469 40 203 og objektet ditt kommer automatisk i klasse 28.

 

Under «Påmelding landstreff Bergen 2026» bestilles også overnatting på selve treff plassen om en vil bo i telt eller bobil/campingvogn/combicamp. Pris kr 250,- pr døgn for bobil/campingvogn/combicamp. Her kan en også bestille strøm kr 150,- pr enhet for oppholdet. Telt kr 200,- pr døgn (ikke mulighet for strøm). I tillegg kan en bestille felles middag på lørdags kvelden som blir en viltgryte av hjort med grønnsaker, tyttebær og potetmos fra lokal leverandør. Kr 400,-. Selve treff plassen har stor kapasitet for bobiler/campingvogn/combicamp. Dessverre er det relativt få grønne plener til å sette opp telt. Trolig rundt 10 telt plasser vil en kunne få plass til.

 

Kiosk på stedet vil selge vanlige varer i tillegg hamburgere og pommes frites. Frokost vil serveres hver dag og dette bestilles og betales ved ankomst på treffplassen.

 

Foreløpig treffprogram er som følger:

 

Onsdag

12.00                   Treffkontor/kiosk/delemarked åpner

12.00                   Rigging av treffplass

18.30                   Grillene tennes

21.00                   Sosialt samvær/treff info

 

Torsdag

08.00 – 10.00      Frokost

10.00                   Treffkontor/kiosk/delemarked åpner

14.00                   Felles kjøretur

17.00                   Uformelt møte med ressurspersoner, lokal avd. ledere og andre interesserte

17.30                   Styremøte

18.30                   Grillene tennes

20.00                   Treffåpning/Opelting/treff info

21.00                   Opel Quiz/sosialt samvær

 

Fredag

08.00 – 10.00      Frokost

10.00                   Treffkontor/kiosk/delemarked åpner

13.00                   Opelløp

17.00 – 18.00      Gøy for barna

18.30                   Grillene tennes

20.00                   Auksjon/Treff info

22.00                   Sosialt samvær

 

Lørdag 

08.00 – 10.00      Frokost

09.00 – 13.00      Bilutstilling

10.00                   Treffkontor/kiosk/delemarked åpner

13.00 – 15.00      Pilkastkonkurranse og gøy for barna

13.00 – 1500       Bergen Veteran Vogn klubb (BVG) stiller ut medlemmenes biler på treffplassen

16.00 – 17.00      Loddtrekning

18.00                   Grillene tennes

18.00 – 20.00      Felles middag for de som har bestilt ifm online booking

20.00                   Premieutdeling

22.00                   Sosialt samvær

 

Søndag

08.00 – 11.00      Frokost

10.00 – 12.00      Treffkontor/kiosk åpner

12.00                   Treffet avsluttes

 

 

 

Torsdag blir det kjøretur til Antons Kulturhistoriske Senter på Frøland i Samnanger. I et nedlagt eldre skolebygg har han bygget opp et museum. I kjelleren er det utstilt biler og bil relaterte gjenstander fra 50 og 60 tallet. I andre etasje er det det vandring gjennom daglig livet slik det var for en tid siden og de fleste som har levd en stund vil kjenne seg igjen. En nostalgisk filmsnutt blir vist og en kan spille en gammel slager på en jukebox. Det er begrenset med parkering plass så en oppfordrer til samkjøring. Mer info finnes på Facebook Antons Kulturhistiorisk Senter. Inngang kr 100,- pr person.

 

Torsdag kveld blir det Opel Quiz i teltet.

 

Fredag formiddag blir det Opelløpet som Iren Adams og Espen Svendsen er proffe på å arrangere. På treffkontoret blir det lagt ut påmeldingsskjema til Opelløpet. Det er plass til max 30 biler.

 

Fredags kveld blir det auksjon som styres av auksjonarius Sigve Fredriksen. Dette er et av høydepunktene på OR sine landstreffet. I den forbindelse trenger vi auksjonsartikler. Om medlemmene har Opel relaterte deler eller effekter til overs som de vil gi bort, ta delene med til treffet og lever dem til treff komiteen. Gi gjerne beskjed til Sindre Raa på forhånd om man har deler til auksjonen. Vi har vært heldige og fått fine Opel relaterte artikler fra Opel forhandler Mobile Åsane i Bergen som blir auksjonert bort.

 

Lørdag er ustillingsdagen. Alle biler/objekter må være på plass senest kl 09.00. Anbefales å gjøre dette ila fredagen. Det er egen vaskeplass på treffplassen så alle skal klare å få vasket bilene sine før utstillingen. Alle biler som stilles ut må være registrert og biler med prøveskilt blir diskvalifisert fra selve bedømmingen.

 

Senere på dagen får vi besøk av Bergen Veteran Vogn (BVK.no) som kommer og viser frem et bredt spekter av deres mange medlemmers biler.  

 

For de som vil selge Opel deler er det en egen låsbar garage i klubbhuset. Alle som ønsker å selge deler/effekter er hjertelig velkomne. Kristian Kløw kommer med delene sine. I år tar han med færre deler pga mindre transport plass. Trenger du spesielle deler så kontakt Kristian Kløw på forhånd og bestill.

 

Bergen Camping Park (BCP) var fullbooket allerede i slutten av februar for hytter. BCP har nå kun ledige plasser til telt og bobil oppstilling. BCP ligger ca. 800m/8 minutter i gå avstand fra treff plassen. Bergen Camping Park har nå bare dette igjen å tilby:

 

Det er 35 oppstillingsplasser for caravan/bobil med eget strømuttak, samt 10 plasser for telt. 

 

Caravanplass fra kr 380,- til 460 alt etter størrelse. Teltplass kr 300,- pr døgn

 

Booking på Bergen Camping Park har vært åpen siden høsten 2025. Gå inn på bcp.no og trykk «Book nå». Ingen reservasjonsavgift og heller ingen avbestillingsgebyr. 

 

Kontaktinformasjon Bergen Camping Park

Telefon: 55 24 88 08

E-post: post@bcp.no

www.bcp.no

Adresse: Nordre Brurås 26, 5111 BREISTEIN 

 

 

Bergen Caravan AS har bobiler for utleie. De ligger 4 kilometer fra Eikås Motorsportsenter. 

 

Bergen Caravan AS har 6 bobiler i flere størrelser. 

Se utvalg, priser og tilgjengelighet på: www.bergen-caravan.no/utleie.

 

Bobilen kan hentes hos Bergen Caravan eller bli kjørt til treffstedet, alt etter avtale. 

 

Booking hos Bergen Caravan for neste års landstreff er allerede åpen. Først til mølla gjelder. 

 

Kontaktinfo Bergen Caravan:

Telefon 55 39 17 00 eller 459 10 639 og e-post: vestcaravanutleie@bergen-caravan.no

 

Det er ingen hoteller i Åsane eller i nærheten av Haukås. De som vil ha hotell overnatting, må bestille i Bergen sentrum. Buss forbindelse fra Haukås til Bergen sentrum er god med ofte avganger og tar 20-25 minutter avhengig om det er direkte forbindelse eller en må bytte buss på Åsane terminal. Det er kort avstand fra treff plass til buss stopp. Hver og en som vil ha hotell bestiller dette selv. Vi har ingen avtale eller holder av noen hotell rom for arrangementet. Det er stor pågang for hotellrom i Bergen sentrum om sommeren. Vær tidlig ute å bestille hotellrom om en vil ha til den rimeligste pris.

 

 

I tillegg til det store klubbhuset med alle fasiliteter (toaletter og dusj) på Eikås Motorsportsenter blir det satt opp et 9 x 21m telt foran hovedbygning på oppsiden som vil ha bord og benker.

 

Utstillings klasser blir likt som tidligere år:

 

 

Klasse 1: Alle biler til og med 1952 og Blitz (ikke Kapitàn)

Klasse 2: Olympia/Rekord 1953-1957, P1, 1200 og 1500

Klasse 3: Opel Kapitàn til og med 1963

Klasse 4: Rekord P2

Klasse 5: Rekord A og B

Klasse 6: K.A.D. A og B (Kapitàn, Admiral og Diplomat)

Klasse 7: Kadett A, B, C og Olympia A

Klasse 8: Rekord C

Klasse 9: Rekord D

Klasse 10: GT

Klasse 11: Commodore A

Klasse 12: Commodore B

Klasse 13: Ascona A og Manta A

Klasse 14: Ascona B og Manta B

Klasse 15: Rekord E

Klasse 16: Commodore C

Klasse 17: Senator A, B og Monza

Klasse 18: Corsa

Klasse 19: Tigra, Calibra og Speedster

Klasse 20: Ascona C, Kadett D og E

Klasse 21: Omega

Klasse 22: Vectra

Klasse 23: Astra

Klasse 24: Alle øvrige nyere original biler

Klasse 25: Ombygde biler 30 år og eldre

Klasse 26: Ombygde biler yngre enn 30 år

Klasse 27: Andre gjenstander og kjøretøy bygget av, eller på bestilling fra Adam Opel AG

Klasse 28: Åpen klasse

 

Spesialklasser:

Det er 7 spesialklasser. Disse klassene må man selv melde seg på. I treffkonvolutten du får utdelt ved ankomst ligger det eget påmeldingskjema for disse klassene. Disse klassene blir bedømt av en egen jury utenom publikumsfavoritt. Egen stemmeseddel til publikumsfavoritt får en utdelt på treffkontoret.

-       Eldste bil

-       Beste tidsriktige ekvipasje

-       Beste originalbil (urørt originalbil som er 30 år eller eldre)

-       Restaureringspris.

-       Lengste kjørte distanse til treffet (må kunne dokumenteres)

-       Uheldigste deltager (ikke med overlegg eller direkte dumhet)

-       Publikumsfavoritt

 

Alle påmeldte biler må være registrerte. Treff komiteen forbeholder seg retten til å plassere bilen i rett klasse om det er åpenbart at bilen er påmeldt i feil klasse.

 

 

 

På vegne av treffkomiteen så ønsker jeg dere velkommen til landstreff Bergen 2026!

 

 

Med vennlig hilsen Treffadmiral

Sindre Raa