Vinnere på Rjukan

Vinnere på Rjukan

Innlegg OlavA » Mandag 18 Jul 2011, 19:13

Endelig kan vi presentere vinnerne med bilder.

Publikumsfavoritten:
Bilde
Knut Ove Nygård
1992 Calibra 4X4

Klasse 1 - Alle 4 sylindrede til og med 1952 (ikke Blitz):
Bilde
1: Svenn Oskar Vanderås - 1930 Opel 4/20 PS
2: Gunnar Halvard Seland - 1952 Olympia

Klasse 2 - Alle 6 sylindrede til og med 1952 (ikke Blitz):Bilde
1: Frode Apeland - 1939 Kapitän 38

Klasse 4 - Olympia/Rekord 1953 til 1957
Bilde
1: Johan Steen - 1957 Olympia Rekord
2: Einar Gravseth - 1957 Rekord

Klasse 5 - Kapitän 1953 til 1958:
Bilde
1: Liv Kolskår - 1957 Kapitän Ambulanse
2: Klaus Otto Klausen - 1957 Kapitän
3: Geir Dybdahl - 1955 Kapitän 54

Klasse 6 - Rekord P1, P2, Rekord 1200 og 1500:
Bilde
1: Bjarte Nordnes - 1960 Olympia Rekord P1
2: Bjørn Inge Apalnes - 1958 Rekord P1
3: Rolf Sørby - 1962 Olympia Rekord P2

Klasse 7 - Kapitän P 1959 til 1963:
Bilde
1: Svein Kallerud - 1958 Kapitän P
2: Terje Willand - 1961 Kapitän P-LV

Klasse 8 - Rekord A og B:
Bilde
1: Per Enerhaugen - 1966 Rekord B

Klasse 9 - K.A.D. A og B (Kapitän, Admiral, Diplomat):
Bilde
1: Ole Martin Pelsholen - 1970 Kapitän
2: Arne Bjarte Savland - 1975 Diplomat B 5.4S-V8
3: Kjell-Erik Andreassen - 1968 Kapitän A 2,8

Klasse 10 - Kadett A, B og C og Olympia A:
Bilde
1: Morten Skagen - 1973 Kadett B2
2: Geir Kirkaune - 1970 Kadett B1 1100 SR
3: Roar Røssing - 1969 Kadett B2 SRLS

Klasse 11 - Rekord C og D:
Bilde
1: Kjell Lybgbø - 1974 Rekord D
2: Inge Bertelsen - 1969 Rekord Sprint
3: Terje Ness - 1972 Rekord D

Klasse 12 - GT 1968 til 1973:
Bilde
1: Johnny Sorken - 1969 GT 1900
2: Harald Brådli - 1969 GT 1900
3: Sigve Fredriksen - 1973 GT 1900

Klasse 13A - Commodore A:
Bilde
1: Tommy Berg - 1970 Commodore GS
2: Øyvind Sander Akerholt - 1971 Commodore A GS/E
3: Magne Eikland - 1970 Commodore GS/E

Klasse 13B - Commodore B:
Bilde
1: Terje Kvam - 1977 Commodore B GS/E
2: Bjørn Arild Hagen - 1977 Commodore 2.8 GS
3: Roger Ulleberg - 1977 Commodore B GS/2.8

Klasse 14 - Ascona A og Manta A:
Bilde
1: Knut Eidsvik - 1975 Manta GT/E
2: Kåre Spødervold - 1973 Manta A 16S
3: Roy Engen - 1971 Manta A

Klasse 15 - Ascona B og Manta B:
Bilde
1: Svein Magne Melsæter - 1981 Ascona B 1.3N
2:Sune Larsson - 1988 Manta GSi

Klasse 16 - Rekord E og Commodore C:
Bilde
1: Inge Bertelsen - 1978 Rekord E 2.0S
2: Sveinung Aalvik - 1982 Rekord E 2.0E
3: Arvid Tvenge - 1979 Commodore

Klasse 17 - Senator A, B og Monza:
Bilde
1: Cai Lagerström - 1979 Monza 3.0E
2: Tommy Kallekleiv - 1986 Senator
3: Runde Fredriksen - 1991 Senator B 3.0i 24V CD

Klasse 19 - Ascona C, Kadett D og E:
Bilde
1: Leif Tvenge - 1985 Kadett E

Klasse 20 - Omega A og B:
Bilde
1: Harald Brådli - 2002 Omega B2 V6
2: Inge Bertelsen - 1995 Omega B 2.5 TD
3: Oddmund Thomas Lien - 2000 Omega B2

Klasse 21 - Vectra, B og Calibra:
Bilde
1: Knut Ove Nygård - 1992 calibra 4X4
2: Olav Gjessing - 1993 calibra

Klasse 22 - Astra F:
Bilde
1: Hans borgebund - 1996 Astra F

Klasse 23 - Alle øvrige nyere originalbiler:
Bilde
1: Thomas Knudsen - 2000 Astra Bertone
2: Thomas Knudsen - 2005 Tigra
3: Olav A. Aasen - 2009 Insignia

Klasse 24 - Ombygde biler tilhørende klasse 1 til og med 13:
Bilde
1: Ole Jan Alfredsen - 1971 Rekord C
2: Bjørn Nordseth - 1970 rekord C Pick-Up
3: Thomas Knudsen - 1979 Kadett C

Klasse 25 - Ombygde biler tilhørende klasse 14 til og med 22:
Bilde
1: Jørn Dalby - 1981 Commodore C 2.5S
2: Øyvind Barane - 1977 Manta B GT/E 3.0
3: Ove Steinsbø - 1977 Ascon B 2,4i

Klasse 26 - Opel MC:
Bilde
1: Svein Oskar Vanderås - 1923 Motorfahrrad
2: Tore André Hansen - 1929 Motoclub 500T

Klasse 27 - Andre gjenstander bygget av, eller på bestilling fra Adam Opel AG:
Bilde
1: Heidi Skogen - 1927 Russelsheim Damesykkel
2: Tore André Hansen - 1928 Flitzer Halbrenner Halv-racer
3: Tore André Hansen - 1927 ZR III Racer

Eldste bil:
Bilde
Svenn Oskar Vanderås: 1930 - Opel 4/20 PS

Beste tidsriktige ekvipasje:
Bilde
Bilde
Stein Hagesveen som "Benny fra Olsenbanden"

Beste originalbil:
Bilde
Morten Skagen's Kadett B

Restaureringspris:
Bilde
Svenn Oskar Vanderås: 1923 Opel Motorfahrrad

Lengst kjørte distanse til treffet:

Roar Røssing: 785 km i Kadett B2 SRLS
Bilde

Uheldigste deltager:
Svenn Oskar Vanderås - diverse transportskader på 3 klassiske Opel pga stropp som løsnet langs østsiden av Tinnsjø, på vei til treffet.
Her blir det ingen bilder; av hensyn til eier ønsker vi ikke å vise skadene.
1969 GT 1900
2018 Insignia Sports Tourer
Brukerens avatar
OlavA
Site Admin
 
Innlegg: 289
Registrert: Søndag 26 Aug 2007, 14:44
Bosted: Oslo

Re: Vinnere på Rjukan

Innlegg Opelmannen » Torsdag 11 Aug 2011, 21:50

Her var det mye nydelig å hvile øya på :wink:
`33 Essex Terraplane
`69 Rekord 1900 --> 2,2 m. 2 dobble Weber
`86 Rekord 2,2i GLS (Pressa)
`85 Rekord 2,2i GL --> C30SE ??
`06 Combo 1,7 Tørbodiesel
`86 Rekord 2,2i GL (skrota)
Opelmannen
 
Innlegg: 101
Registrert: Mandag 12 Jan 2009, 15:52
Bosted: Askim


Gå til 2011 Rjukan

Hvem er i forumet

Brukere som leser i dette forumet: Ingen registrerte brukere og 1 gjest